• Poseł na Sejm okręgu toruńsko- włocławskiego
  • Przewodniczący Rady Mediów Narodowych
zobacz więcej

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

poniedziałek, 29 lutego 2016 14:11

W poniedziałek wieczorem uczestniczę w premierze filmu zrealizowanego w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychac” o Mieczysławie Dziemieszkiewiczu ps. Rój, żołnierzu polskiego podziemia antykomunistycznego. Patronem honorowym filmu jest prezydent Andrzej Duda. Reżyserem - Jerzy Zalewski.

Film, który na swoją premierę czekał 6 lat, wpisuje się w kilkudniowe obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych przypadającego na 1 marca. 

Od piątku film ten będzie wyświetlany w kinach w całym kraju. Serdecznie zapraszam !

W całej Polsce trwają uroczyste obchody. M.in. w Toruniu z tej okazji kilkuset osób uczestniczyło w pierwszym biegu "Tropem wilczym". Dopisało dosłownie wszystko: frekwencja (organizatorzy naliczyli około siedmiuset biegaczy), pogoda, kibice. Poza biegiem dzięki inscenizatorom można było wczuć się w czasy, w których ostatni leśni partyzanci bronili honoru Wolnej Rzeczypospolitej. Pięknie grali i śpiewali członkowie zespołu "Podgórski walczyk". 

Wielkim zaszczytem było dla mnie objęcie patronatem honorowym tego wydarzenia. Gratuluję organizatorom oraz wszystkim dzielnym biegaczom!