• Poseł na Sejm okręgu toruńsko- włocławskiego
  • Przewodniczący Rady Mediów Narodowych
zobacz więcej

Spotkanie w Izbicy Kujawskiej

sobota, 09 czerwca 2018 12:03

"Jeżeli my nie wygramy kolejny wyborów, to nie będzie tylko tak, że nie będzie można kontynuować reform, ale proszę mieć świadomość, że to co my do tej pory zrobiliśmy zostanie cofnięte i to błyskawicznie. To wszystko zostanie skasowane. Jeżeli jednak wygramy wybory, to będzie możliwość utrwalenia reform. Chodzi o to, żeby nie cofnąć +dobrej zmiany+. To jest prawdziwa stawka najbliższych wyborów - począwszy od samorządowych" - mówiłem na spotkaniu z mieszkańcami w Izbicy Kujawskiej.

Oceniając obecną sytuację na rynku mediów powiedziałem: "Nie widziałem tak propagandowych i trzymanych na krótkim pasku mediów, jak media obecnie komercyjne. (...). Media publiczne mają obowiązek popularyzować, edukować, wspierać polską rację stanu (...). To dzięki mediom publicznym obywatele wiedzą o tym, że obóz Zjednoczonej Prawicy zaczął reformować Polskę. "Dzięki mediom publicznym wiemy na bieżąco, jak to się odbywa. Gdyby nie media publiczne, to prawdopodobnie nie wiedzielibyśmy nic na ten temat" - mówiłem.

"Wiele gazet regionalnych należy do kapitału niemieckiego, a nasza walka o pozycję Polski w Europie wiąże się nieraz z konfliktem interesów z państwem niemieckim. To ja się zastanawiam, można zadać sobie takie pytanie, czy stanowisko tak krytyczne, tak zaciekle propagandowo zwalczające obóz dobrej zmiany to jest realizacja ich misji dobrego dziennikarstwa czy realizacja niepolskiego interesu? My jednak chcemy realizować własny, polski interes” – podkreśliłem.