• Poseł na Sejm okręgu toruńsko- włocławskiego
  • Przewodniczący Rady Mediów Narodowych
zobacz więcej

Działania na rzecz ochrony zwierząt

czwartek, 13 września 2018 10:40

"Będziemy dalej działać na rzecz ochrony zwierząt, mam nadzieję, że ponad podziałami partyjnymi w Sejmie, bo empatia nie zna granic - albo się ją czuje do zwierząt, albo nie i nie ma to związku z poglądami politycznymi" - mówiłem w czwartek do demonstrujących pod Sejmem obrońców zwierząt domagających się m.in. utrzymania w projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zakazu hodowli zwierząt futerkowych, zakazu uboju rytualnego w Polsce oraz zakazu występowania dzikich zwierząt w cyrkach.

Przypomniałem, że w ciągu ostatniego roku zostały zaostrzone kary za znęcanie się nad zwierzętami i poprawione prawo łowieckie. "Wiem, że powiecie, że to mało, ale będziemy dalej posuwać nasze działania. Mam nadzieję, że tak jak udało się wprowadzić nowelizację ustawy o ochronie zwierząt do Sejmu, tak udadzą się też następne kroki" - podkreśliłem.

Wyraziłem nadzieję, że może chociaż część projektu bardzo szerokiej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt będzie procedowana jeszcze w tej kadencji Sejmu. "Każda część projektu, która byłaby uchwalona jeszcze w tej kadencji, to będzie wielki postęp, jeśli chodzi o ochronę zwierząt w Polsce" - podkreśliłem. "Od początku mówiłem, że droga tej nowelizacji będzie trudna, wyboista i z niewiadomym zakończeniem, ponieważ narusza wiele poważnych interesów i w związku z tym nieraz budzi gremialny opór (...). Będziemy działać w Sejmie, ja nie będę ustawał i to mogę obiecać" - zadeklarowałem. "Chciałbym, aby sprawa zakończyła się uchwaleniem projektu"- dodałem.